Przelot jet packiem nad Dubajem w 4K [wideo]

Yves Rossy to szwajcarski pilot wojskowy obdarzony prawdziwą pasją latania. Jako pierwszy człowiek przeleciał nad kanałem La Manche mając przyczepione skrzydła własnej konstrukcji. To także jedyny człowiek na świecie posiadający w pełni sprawny jet pack.

Rossy jest naprawdę dobry w tym co robi. Jego wyczyny w przestworzach mogliśmy już podziwiać na tle Wielkiego Kanionu i góry Fudżi. Teraz pilot podzielił się światem swoim przelotem nad zachwycającym Dubajem i to w rozdzielczości 4K, gdzie z partnerem dokonuje podniebnych ewolucji przy prędkości 53 m/s. Warto dodać, że Rossy nie tylko jest pilotem, ale też konstruktorem. Jet pack, który mamy okazję oglądać na wideo powstał na podstawie jego projektu. Maszyna jest wyposażona w cztery silniki odrzutowe Jet Cat P200, a jej rozpiętość skrzydeł wynosi 2,4 metra. Lądowanie odbywa się przy użyciu spadochronu.

0
Źródło: The Verge
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.