SmartChutes ochroni drona przed upadkiem

Silny podmuch wiatru, chwilowa utrata kontroli czy rozładowana bateria może spowodować nagły upadek drona. Te zaś najczęściej kończą się dla tych urządzeń "śmiertelnie". Pewien startup z Kickstartera ma jednak pomysł na to, jak ocalić kwadrokoptery od zniszczenia.

SmartChutes to najprościej ujmując spadochron, który montujemy do dowolnego modelu kwadrokoptera ważącego powyżej 1,81 kg. Konstrukcja została tak zaprojektowana, by całość działała autonomicznie. Odczytując dane z żyroskopu i akcelerometru SmartChutes rozpozna nagłe zaburzenia w locie urządzenia (np. silniejszy podmuch wiatru) czy szybkie spadanie i automatycznie otworzy spadochron, dzięki któremu dron powoli opadnie na ziemię.

Jedyny warunek jaki musi być spełniony by system zadziałał jest umieszczenie drona na wysokości minimum 50 metrów nad ziemią. Zaletą tej konstrukcji jest jej niewielka waga (113 gramów) oraz możliwość wielokrotnego użycia. Na Kickstarterze można zakupić SmartChutes za 130 dolarów – cena dość wysoka, ale zakup nowego drona wiązałby się z jeszcze większymi wydatkami.

0
Źródło: Kickstarter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.