Stephen Hawking: w ciągu 100 lat sztuczna inteligencja przejmie władzę nad światem

Sztuczna inteligencja przez wielu postrzegana jest jako ostateczne rozwiązanie w wielu ważnych kwestiach, takich jak problem głodu na świecie, czy bezpieczeństwa na drogach. Jednak nasze najtęższe umysły postrzegają ją również jako... zagrożenie.

-W przeciągu najbliższych stu lat, komputery wyprzedzą ludzi, jeśli chodzi o inteligencję – powiedział Hawking na konferencji Zeitgeist 2015 -Kiedy to się stanie, musimy się upewnić, że cele komputerów będą zbliżone do ludzkich. Nasza przyszłość to wyścig, który odbywa się pomiędzy rosnącą potęgą technologii i naszą wiedzą na temat korzystania z niej mądrze. – dodał wybitny fizyk.

Nawet jeśli sztuczna inteligencja nie wyewoluuje w kierunku, który zagroziłby ludzkości, Hawking oraz inni naukowcy chcieliby już teraz zacząć dialog publiczny na temat badań związanych ze sztuczną inteligencją. W USA już ponad 100 startupów zajmuje się tworzeniem technologii opartej na AI – Hawking chciałby po prostu ustalić jasne zasady współpracy pomiędzy ludzką i sztuczną inteligencją.

0
Źródło: xthinks
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.