Swatch pracuje nad baterią, która wytrzyma 6 miesięcy

Szwajcarski producent zegarków chce zawstydzić takich gigantów jak Apple czy Samsung. Jeśli wierzyć zapowiedziom firmy Swatch już w przyszłym roku ich innowacyjny akumulator pojawi się na rynku.

Takie pogłoski pojawiły się na początku tego roku, jednak wtedy Swatch mówił o stworzeniu inteligentnego, wytrzymałościowego zegarka, który miałby pojawić się na rynku w przeciągu 2-3 miesięcy. Do niczego takiego jednak nie doszło, a kolejna obietnica szwajcarskiego producenta dotyczy samego akumulatora.

Bateria powstaje przy współpracy z firmami Belenos (dział naukowy Swatcha) i Renata (producent baterii). Na razie nie zdradzono żadnych bliższych informacji na temat tego „złotego jajka”. Wiemy jedynie, że rewolucyjny akumulator trafi nie tylko do smartwatchy ale także do elektrycznych samochodów. Swatch zapewnia, że produkt trafi na rynek już w przyszłym roku. Miejmy nadzieję, że nie są to tylko czcze przechwałki.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.