Wszyscy biją się o mapy Nokia Here!

Okazuje się, że fińska firma Nokia ma jeszcze kilka asów w rękawie, po tym jak Microsoft przejął od niej markę Lumia. Uber, Audi, BMW i Mercedes ostrzą sobie zęby na mapy Nokia Here.

Jak donosi New York Times, Uber oferuje Nokii 3 miliardy dolarów za mapy Nokia Here. Zakupem zainteresowane są również niemieccy producenci samochodów: Mercedes, BMW i Audi oraz… chińska wyszukiwarka Baidu.

Skąd takie zainteresowanie? O ile w Stanach Zjednoczonych pozycję lidera, jeśli chodzi o elektroniczne mapy zajmuje Google Maps, o tyle poza granicami USA nadal króluje Nokia. Fińskie mapy odpowiadają za nawigację w ok. 80% samochodowych GPS-ów.

Niemieckie koncerny zainteresowane są mapami Nokii ze względu na swoje autonomiczne auta, które w najbliższych latach z pewnością trafią do masowej produkcji – biorąc pod uwagę to, że Google chce konkurować bezpośrednio ze „starymi” producentami samochodów, niemieckie koncerny nie chcą wiązać swojej przyszłości z mapami od swojego przyszłego konkurenta.

0
Źródło: nytimes
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.