Zamówienia na nowe baterie Tesli przekroczyły 800 milionów dolarów

Okazuje się, że twierdzenie Elona Muska o tym, że zainteresowanie nowymi bateriami Tesli jest szalenie wysokie, nie jest zupełnie przesadzone. Redaktorzy serwisu Bloomberg zasiedli do swoich liczydeł i wyszło im, że zamówienia na Tesla Powerwall i Tesla Powerpack przkroczyły już 800 milionów dolarów.

38 tysięcy zamówień na baterie Powerwall jest warte 179 milionów dolarów, z kolei 2,5 tysiąca zamówień na baterie Powerpack daje dodatkowe 625 milionów dolarów. Sporo? Być może, jednak te baterie na prawdę się sprzedają.

Ma to oczywiście całkiem sporo sensu, jeśli jesteśmy właścicielem domku na przedmieściach i oprócz baterii od Tesli możemy pozwolić sobie na przykład na panele słoneczne, do zamontowania na dachu, a przy okazji przepisy w naszym miejscu zamieszkania nie komplikują nam za bardzo życia, jeśli chodzi o produkowanie własnej energii elektrycznej.

0
Źródło: BGR
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.