Zapoluj na duchy we własnym domu

Zazwyczaj gry wykorzystujące rozszerzoną rzeczywistość, a więc takie, które nakładają nam wirtualne obiekty na obraz przekazywany z kamery wideo nie grzeszą ciekawą oprawą wizualną. Night Terrors pod tym względem będzie zupełnie inne.

Po pierwsze gra nie będzie wykorzystywała standardowych efektów CGI. Twórcy przygotowali fotorealistyczne modele duchów, które idealnie wpasowują się w klimat gry. Po drugie zaś gra wykorzystuje cztery unikalne algorytmy, dzięki którym fizyczne obiekty naszego domu – ściany, obrazy, czy drzwi są rozpoznawane przez system i wykorzystywane w rozgrywce.

Cała zabawa polegać będzie na chodzeniu po pokojach (przy zgaszonym świetle oczywiście!) z włączonym smartfonem, na ekranie którego obserwować będziemy całą akcję – taki Daylight na żywo;). Celem gry jest ocalenie dziewczynki i przetrwanie między zjawami. Już widzę taką zabawę na HoloLens, ale póki co tytuł będzie dostępny tylko na iOS. Trwają już jednak prace nad wersją dla Androida i Windows Phone. Na Indiegogo można kupić grę w przedsprzedaży za cenę 5 dolarów. Data premiery nie została jeszcze potwierdzona, choć testy beta mają się odbyć we wrześniu tego roku.

0
Źródło: Indiegogo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.