Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie „Druk 3D w oczach dziecka”!

Popularność druku 3D sukcesywnie rośnie w niezwykle dynamicznym tempie, ale w dalszym ciągu jest to temat mocno niszowy. Tymi, którzy wyniosą tą technologię na jej wyżyny są nasze dzieci, które za kilka-kilkanaście lat, będą korzystać z drukarek 3D na co dzień, wdrażając w życie najbardziej nieprawdopodobne z perspektywy dnia dzisiejszego pomysły i rozwiązania. Dzisiaj możemy odrobinę dogonić tę wizję przyszłości, dzięki konkursowi zorganizowanemu przez Centrum Druku 3D.

Druk 3D pozwala na realizację pomysłów i marzeń – pobudza kreatywność, dlatego to ona jest czynnikiem, który ma w naszym konkursie największe znaczenie.

Konkurs jest zorganizowany z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka. Nagrodą główną w konkursie będzie możliwość wydrukowania (prawie) dowolnego modelu na drukarce 3D, o maksymalnym wymiarze aż 30 x 30 x 30 cm. Za drugie i trzecie miejsce w konkursie będzie przysługiwać podobna nagroda, tylko o nieco mniejszym rozmiarze (II miejsce – maksymalny wymiar modelu – 15 x 15 x 15 cm, III miejsce – maksymalny wymiar modelu – 10 x 10 x 10 cm). Wydruki będą realizowane z plastiku PLA w technologii FDM.

    I NAGRODA – wydruk wykonany na drukarce 3D o maksymalnych wymiarach 30 x 30 x 30 cm

  • II NAGRODA – wydruk wykonany na drukarce 3D o maksymalnych wymiarach 15 x 15 x 15 cm
  • III NAGRODA – wydruk wykonany na drukarce 3D o maksymalnych wymiarach 10 x 10 x 10 cm.

Konkurs jest skierowany do dzieci i młodzieży do ukończenia 16-go roku życia. Aby wziąć w nim udział, wystarczy narysować drukarkę 3D oraz rzecz, którą chciałoby się na niej wydrukować.

Co ważne – ta rzecz nie musi wcale przedstawiać wydruku, który w przypadku zdobycia jednej z trzech nagród, będzie docelowo drukowany

. Liczy się pomysł, wizja i wyobrażenie na temat tego, jak zdaniem danego uczestnika wygląda drukarka 3D oraz co można za jej pomocą zrobić – czy to dziś, czy za kilka-kilkanaście lat?

Rysunek dziecka (lub nastolatka), należy zeskanować lub sfotografować i wysłać na adres: [email protected]

Konkurs rozpoczyna się 18.05.2015 i trwa przez najbliższe dwa tygodnie, tj. do 31.05.2015 r., do godziny 23:59. Po tym terminie jury konkursu oceni przesłane prace i wyłoni zwycięzców.

Ogłoszenie wyników nastąpi w Dzień Dziecka – 01.06.2015 r., o godzinie 12:00 na łamach http://centrumdruku3d.pl/

.

Po tym terminie Centrum Druku 3D skontaktuje się ze zwycięzcami i ustali wspólnie dokładny model, który zostanie wydrukowany oraz termin realizacji. Proszę pamiętać, iż konkurs obejmuje tylko i wyłącznie wydruk modelu – jego zapewnienie (np. z serwisu www.thingiverse.com) lub stworzenie leży po stronie uczestnika konkursu.

Szczegółowe informacje na temat zasad konkursu znajdują się w regulaminie konkursowym.

Nagrody będą drukowane na drukarce 3D HBot wrocławskiej firmy 3D Printers, która jest partnerem konkursu. Gwarantuje ona nie tylko odpowiednio duży obszar roboczy, lecz przede wszystkim wysoką jakość otrzymywanych wydruków. Nagrody będą drukowane z plastiku PLA, w jednym kolorze, który każdy ze zwycięzców będzie mógł wybrać samodzielnie ze strony producenta drukarek 3D: www.hbot3d.com (Kolor -> Wybierz opcję…). Oczywiście zarówno wydruk na drukarce 3D jak i materiał do druku 3D zapewnia organizator konkursu – Centrum Druku 3D.

Źródło: centrumdruku
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.