Better Re – powerbank ze starych baterii

Najczęściej co dwa lata wymieniamy smartfony. Co robimy ze zużytymi bateriami? Chowamy do szuflady wraz ze starym sprzętem lub wyrzucamy do śmieci. Nowy startup z Kickstartera wpadł jednak na świetny pomysł, który pozwoli nam zaoszczędzić energię i równocześnie zadbać o środowisko.

Better Re to specjalny powerbank, którego sercem staje się zużyta bateria. Nawet jeśli jej wydajność nie jest już tak duża jak po wyjęciu z pudełka, to dalej może nam pomóc w awaryjnych sytuacjach. Urządzenie jest na tyle uniwersalne, że pasuje do akumulatorków litowo-jonowych każdego rozmiaru. Po włożeniu starej baterii do obudowy Better Re, cztery diody LED pokażą procent naładowania akumulatorka. Baterie można ładować w starym urządzeniu lub bezpośrednio już w Better Re za pomocą kabla USB.

Better Re odniosło już sukces na Kickstarterze. Przez 33 dni dalej jednak można zamówić urządzenie w przedsprzedaży. W najtańszym zestawie za 44 dolary znajdziecie nie tylko Better Re ale także dodatkową baterię o wydajności 70%.

0
Źródło: Kickstarter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.