Dishonored 2 nadchodzi – tym razem z żeńską protagonistką

Arkane Studios, twórcy pierwszej części Dishonored, podczas targów E3 zapowiedzieli kontynuację gry. Do dyspozycji oddanych nam zostanie dwóch bohaterów.

Do znanego z pierwszej części Corvo Attano dołączy… Emily Kaldwin – córka podstępnie zamordowanej cesarzowej i prawowita następczyni tronu. Od historii z Dishonored minęło 15 lat i Emily wyrosła nie tylko na piękną kobietę, ale też na groźną skrytobójczynię. Na trailerze podziwiać możemy jej umiejętności m.in. organiczny hak, który pomaga jej w przemieszczaniu się między budynkami. Akcja gry rozegra się w mieście Karnaca, gdzie Emily wraz z pomocą Corvo będzie starała się odzyskać utraconą koronę.

Wybory, jakie podejmiemy w grze, będą wpływały na losy uniwersum. Podobnie jak w pierwszej części tu także twórcy pozostawią nam sporą dozę dowolności podczas rozgrywki – będziemy mogli zabijać przeciwników w bezpośrednich starciach lub przemykać się w cieniu nie pozbawiając nikogo życia.

Dishonored 2 ukaże się na komputerach PC i konsolach nowej generacji wiosną przyszłego roku.

0
Źródło: E3 2015
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.