Facebook: specjalna opcja dla uczczenia zwycięstwa homoseksualizmu

Amerykański Sąd Najwyższy ustalił w piątek (26.06.15), że pary homoseksualne mogą zawierać związki małżeńskie na terenie całych Stanów Zjednoczonych.

Decyzja Sądu Najwyższego dotyczy głównie 14 stanów w USA, w których tego typu związki były jak do tej pory zakazane. W tym momencie prawo stanowe musi ustąpić przed postanowieniem Sądu, co oznacza natychmiastowe wstrzymanie zakazu zawierania małżeństw homoseksualnych w całych Stanach Zjednoczonych.

W dość niezwykły sposób na całą sytuację postanowił zareagować Mark Zuckeberg, właściciel portalu społecznościowego Facebook. Jeśli jesteś użytkownikiem Facebooka i jesteś zalogowany, wystarczy że wejdziesz na stronę facebook.com/celebratepride, a będziesz mieć tam możliwość nałożenia na swoje zdjęcie profilowe specjalnego tęczowego filtra, dzięki któremu możesz wyrazić swoje poparcie i radość z wydarzeń, jakie miały miejsce wczoraj w USA.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.