Google ulepszy nasze miasta

Wraz z rozwojem technologii zmienia się nasze otoczenie. Google będzie starało się, by były to zmiany na lepsze. Nowy oddział firmy zajmie się rozwojem idei inteligentnych miast.

Sidewalk Labs skoncentruje się na poprawie życia w dużych metropoliach. Oddział będzie starał się rozwijać takie technologie urbanistyczne, które docelowo mają pomóc w rozwiązywaniu najbardziej uporczywych problemów takich jak – koszty utrzymania, transport w przestrzeni miejskiej czy zapotrzebowanie na energię i zanieczyszczenie środowiska. Zespołem dowodzić będzie Dan Doctoroff, były prezes Bloomberg i zastępca burmistrza rozwoju gospodarczego Nowego Jorku.

Do 2050 roku populacja w miastach ma wzrosnąć dwukrotnie. Google zdaje sobie sprawę, że wielomilionowe skupiska ludności będą wymagały zastosowania potężnych i sprawnych technologii, więc chce myśleć o nich już teraz. Po autonomicznych samochodach jest to kolejny projekt Google, który w przyszłości może znacząco wpłynąć na nasze codzienne życie. Z drugiej jednak strony wizja kontrolowania całych miast przez Google jest nieco przerażająca.

0
Źródło: Ubergizmo.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.