iOS 9: a więc jednak multitasking dla tabletów da się zrobić dobrze

To ten czas, w którym gigant z Cupertino postanowił pochwalić się swoimi nowoścami. Jedna z pewnością okaże się bardzo interesująca dla wszystkich użytkowników tabletów iPad. Tych nowszych rzecz jasna.

Pomysł jest tak banalnie prosty, że wszyscy możemy się oficjalnie dziwić temu, dlaczego nikt nie wpadł na to wcześniej. To uczucie bardzo często pojawia się po konferencjach Apple, ale przejdźmy do rzeczy. Chodzi o multitasking na tabletach. Patent, który wykoncypowało sobie Apple znany jest (prawie) wszystkim użytkownikom systemu Windows i polega na tym, że ekran naszego monitora (a w przypadku Apple, tabletu) podzielony jest po równo przez dwie aktywne aplikacje. Do tego dochodzi jeszcze tryb picture-in-picture, dzięki któremu będziemy mogli oglądać np film, nie przerywając pracy nad naszą wielce ważną prezentacją w PowerPoincie.

Świetny pomysł. I do tego bardzo prosty – naszym zdaniem to jedna z tych „perełek”, które zdarzają się u Apple’a coraz rzadziej.

Aktualizacja do iOS 9 z opisywaną powyżej funkcją będzie dostępna dla iPadów: Air, mini 2 i nowszych. Jeśli nadal korzystacie z pierwszej, bądź drugiej generacji… obejdziecie się smakiem.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.