Konkurs Galileo Masters po raz trzeci w Polsce

Galileo Masters - European Satellite Navigation Competition to międzynarodowy konkurs dla projektantów, inżynierów i twórców aplikacji, który co roku nagradza najlepsze usługi i produkty wykorzystujące nawigację satelitarną w codziennym życiu. W ciągu 12 lat historii konkursu wzięło w nim udział ponad 9200 uczestników.

W tym roku pula nagród warta jest ponad milion euro (20 tys. euro na poziomie ponadregionalnym). Finaliści otrzymają nagrody pieniężne, staże i szkolenia, wirtualne biura i przestrzenie coworkingowe, a także mentoring przygotowujący do pozyskania inwestycji.

Do końca czerwca każdy zainteresowany może przesłać swój projekt lub pomysł, który potem zostanie oceniony przez grono ekspertów. W konkursie mogą wziąć udział osoby fizyczne, zespoły, przedsiębiorstwa, a także placówki naukowe i edukacyjne. Rejestracja i składanie propozycji odbywa się przez oficjalną stronę konkursu: www.galileo-masters.eu (wyłącznie w języku angielskim).

W zeszłorocznej polskiej edycji konkursu wygrał projekt aplikacji przekonującej użytkowników do większej aktywności w różnych aspektach życia codziennego (www.hyent.co). Bardziej rozrywkowy charakter przedstawiała aplikacja Fields of War, w tej chwili przechodząca ostatnie testy przed wdrożeniem. Ponadto w Galileo Masters w Polsce pojawiły się aplikacje zwiększające bezpieczeństwo na morzu (www.navdec.com) czy w lotnictwie (nagroda specjalna Niemieckiej Agencji Kosmicznej).

Więcej informacji uzyskać można bezpośrednio na stronie organizatora.

Źródło: ESNC
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.