Marynarka USA ma problem z Windows XP

Microsoft przez długi czas ostrzegał o kończącym się wsparciu dla "okienek" w wersji XP, ale dla pewnych instytucji wszystko i tak wydarzyło się zbyt szybko.

Jeśli klikniecie na tag Windows XP w naszych informacjach, to okaże się, że od kilku lat pisaliśmy o tym systemie głównie w kontekście kończącego się wsparcia Microsoftu. Było naprawdę sporo czasu, żeby przygotować „przeprowadzkę” na inny system operacyjny, Windows 7 lub 8, ale dla niektórych dużych instytucji i tak okazało się to zbyt mało.

Jedną z nich jest Marynarka Stanów Zjednoczonych (U.S. Navy), która wciąż używa około 100 tysięcy komputerów z systemem Windows XP, a także aplikacjami takimi jak Office 2003 i Exchange 2003. Jak informują przedstawiciele Marynarki, stopień skomplikowania niektórych sieci i instalacji okazał się tak duży, że zdecydowanie potrzebują jeszcze więcej czasu na rozpoczęcie migracji na nowsze systemy operacyjne.

Microsoft zgodził się zatem na dalsze przedłużenie wsparcia dla wersji Windows XP wykorzystywanych przez komputery Marynarki USA, ale… kazał sobie za to zapłacić. Całkiem słono – amerykańskich podatników (bo to oni ostatecznie zapłacą Microsoftowi) będzie to kosztować 9,1 miliona dolarów.

Zdjęcie amerykańskiego okrętu pochodzi z serwisu Shutterstock.

Źródło: arstechnica.com, neowin.net
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.