Mobilna wersja Google wskaże strony, które długo się ładują

Nie zawsze nasz mobilny internet działa tak, jak byśmy tego oczekiwali. Problemy z zasięgiem sieci czy wyczerpany limit danych powodują, że strony internetowe wczytują się w trudnym do zaakceptowania tempie. Google chce nam ułatwić korzystanie z przeglądarki w takich momentach.

Google od pewnego czasu stara się poprawić jakość wyszukiwania informacji w mobilnej odsłonie swojej wyszukiwarki. Z wyników wyszukiwania znikają już chociażby strony, które pozbawione są swojej mobilnej wersji.

Kolejnym krokiem ma być umieszczanie obok wyników stosownej ikonki ostrzegającej przed potencjalnie długim czasem wczytywania strony. Na zrzucie ekranu, do którego dotarła ekipa Android Soul widać, że żółte ostrzeżenie może pojawiać się przykładowo obok filmików z YouTube, które wymagają pobrania większej ilości danych niż z tekstowej wersji serwisu. W ten sposób użytkownik będzie wiedział, które strony pozwolą mu szybciej uzyskać dostęp do pożądanych informacji w momencie problemów z zasięgiem sieci.

0
Źródło: Ubergizmo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.