Możemy już zamawiać konsole Steam Machines!

Jak to bywa w przypadku Valve, nie obyło się bez kilkunastomiesięcznego spóźnienia, jednak już są. Możecie zamawiać już oficjalne konsole Steam Machines. Pytanie, czy warto.

Pierwsze dwie firmy, które oferują oficjalne Maszyny Parowe to CyberPower i Alienware. Specyfikacja obu „konsol” pozostawia według nas wiele do życzenia, jednak żeby stwierdzić to na pewno, przydałyby się testy obu sprzętów, które w podstawowych wersjach prezentują się następująco:

Alienware Steam Machine posiada dwurdzeniowy procesor Intel Core i3-4130, 4GB pamięci RAM DDR3, 500GB pamięci wew. i kartę Nvidia GeForce, której model pozostaje owiany tajemnicą. Taki zestaw kosztuje 449$. Jeśli chodzi o Steam Machine od CyberPower, posiada ona Intel Core I3-4160, Nvidia GeForce GTX 750, 4GB pamięci RAM i 500GB pamięci wew. Kosztuje 50$ drożej, czyli 499$.

Obie konsole można zamówić z kontrolerem Steam Controller, który dla zwykłych śmiertelników pozostanie niedostępny aż do listopada. Konsole można też, za odpowiednią dopłatą, wyposażyć w szybsze komponenty i patrząc po wymaganiach najnowszych tytułów, raczej będzie trzeba.

Alienware Steam Machine

CyberPower Syber box

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.