Nagrał film 4K ukazujący Ziemię z kosmosu bez wychodzenia z domu

Filmy zrealizowane techniką poklatkową najlepiej oddają procesy, które w rzeczywistości trwają znacznie dłużej niż na zmontowanym obrazie - zachody słońca, wzrost roślin czy też ruchy ciał niebieskich skrócone do kilkudziesięciu sekund ukazują piękno przemijania i siłę natury. Do ich wykonania potrzebny jest nie tylko dobry sprzęt, ale też i dużo cierpliwości.

Materiał, który widzicie powyżej jest wyjątkowy. Dmitry Pisianko zmontował go bowiem samodzielnie z publicznie dostępnych fotografii Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Wybór 95 623 zdjęć zajął autorowi tydzień, natomiast obróbka w Adobe Premiere Pro i After Effects, która obejmowała odszumianie, korektę kolorystyczną i całościowy montaż pochłonęła cały miesiąc. Pozostawało „tylko” dobrać odpowiednią muzykę. I choć wydawać by się mogło, że to najłatwiejszy krok ze wszystkich to autor spędził aż trzy miesiące na poszukiwaniu odpowiedniego podkładu muzycznego.

W efekcie 40-minutowa kompilacja w rozdzielczości 4K zajęła 109 GB, ale Pisianko opublikował krótszy fragment zawierający najpiękniejsze i najciekawsze ujęcia.

0
Źródło: DIYphotography.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.