Nowa konsola Nintendo Was zaskoczy

Trzy miesiące temu prezes Nintendo, Satoru Iwata, zapowiedział współpracę z firmą DeNa, która pomoże im wejść na rynek smartfonów z własnymi produkcjami. Wtedy ogłoszono także prace nad nową konsolą dla graczy o roboczej nazwie NX.

Najświeższe informacje w tej sprawie wyciekły do sieci z ramienia japońskiego magazynu Nikkei, który powołując się na własnych informatorów w Nintendo twierdzą, że konsola NX będzie bazowała na systemie Android.

Do tak przełomowego kroku firmę mogli skłonić zewnętrzni developerzy, którzy masowo odwracali się od Nintendo WiiU z uwagi na trudności w procesie tworzenia gier. Nintendo zawsze bardzo wierzyło w swój hardware i oprogramowanie, mimo, że pod kątem technologicznym zawsze pozostawały one kilka kroków za konkurencją. Przerzucając się na Androida Nintendo pozwoli developerom na większą elastyczność w tworzeniu treści, które będą dostępne nie tylko na samej konsoli, ale także na smartfonach i tabletach – co zgadza się z poprzednim ruchem firmy dotyczącym stworzenia pięciu dużych gier z kultowymi bohaterami takimi jak Mario czy Pokemony na platformy mobilne.

0
Źródło: Allgamesbeta.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.