„Ok Google” zadziała nawet w trybie offline

Wykorzystywanie komend głosowych na Androidzie bywa pomocne, jednak funkcja ta nie działa, gdy znajdujemy się poza zasięgiem sieci internetowej. Wkrótce, wzorem innych usług Google (Tłumacz Google i Google Maps) ma się to zmienić.

Jak donosi serwis Android Police Google szykuje się do wypuszczenia aktualizacji swojego asystenta głosowego. W kodzie ostatniej, nieopublikowanej jeszcze łatki (wersja 4.8) znaleziono komendy sugerujące, że już niedługo do niektórych funkcji „Ok Google” nie będziemy potrzebowali aktywnego połączenia z internetem. Dziś gdy próbujemy korzystać z funkcji asystenta głosowego bez dostępu do sieci pojawia się komunikat o braku takiej możliwości.

W trybie offline wykorzystamy komendy pozwalające na wykonanie połączenia, wysłanie SMS-a, włączenie Wi-Fi i odtworzenie muzyki. Android Police sugeruje także, że możemy liczyć na polecenia głosowe regulujące jasność i głośność telefonu. Niewykluczone, że będzie ich więcej.

Bez wątpienia jest to krok w dobrą stronę. W końcu do wykonywania tak prostych czynności odbywających się na naszym smartfonie i nie odnoszących się do informacji zewnętrznych sieć nie jest potrzebna. Miejmy nadzieję, że Google szybko wprowadzi tą aktualizację.

0
Źródło: Phonearena.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.