Rosyjska armia rekrutuje… humanoidalne roboty!

Na początku 2015 roku, rosyjska agencja Advanced Research Foundation (ARF) zaprezentowała rewolucyjnego robota humanoidalnego, umieszczonego na czterokołowcu. Model ten już za kilka miesięcy zasili szeregi rosyjskiego wojska.

Zdalnie sterowane roboty pełnić będą wiele funkcji – najczęściej wykonywać będą zadania, których warunki zagrażałyby życiu i zdrowiu rosyjskich żołnierzy. Ta dość enigmatyczna informacja nie została rozwinięta przez ARF – mówimy w końcu o najnowszej technologii wojskowej, nic więc dziwnego, że Rosja nie chce przedstawić pełnej listy zastosowań dla swoich robotów.

ARF zaznaczyło jednak, że ich humanoidalne roboty nie zostaną (jak na razie) wyposażone w broń. Do tego zadania służyć będzie inny model robota o nazwie Platform-M, który od jakiegoś czasu jest już testowany przez rosyjskich wojskowych. Platform-M brały udział już w kilku manewrach wojskowych.

0
Źródło: interia
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.