Sony RX10 II: nowy potężny megazoom

Jak sama nazwa wskazuje, Sony Cyber-shot DSC-RX10 II to wersja rozwojowa modelu RX10, jednak zaszły w nim bardzo znaczące zmiany.

Nowy aparat Sony wygląda tak samo, jak poprzednik i wyposażony jest w identyczny obiektyw Zeissa o ogniskowych (w przełożeniu na format małoobrazkowy) 24–200 mm (przy stałym maksymalnym otworze przysłony f/2,8).

Spore zmiany pojawiły się natomiast wewnątrz korpusu – nowa matryca (pierwsza na świecie matryca Stacked CMOS typu 1″) i szybsze moduły pamięci DRAM. Dzięki temu RX10 II, podobnie jak inne zaprezentowane dziś modele Sony, oferuje możliwość nagrywania wideo w rozdzielczości 4K.

Inne zmiany dotyczące nagrań wideo to między innymi tryb nagrywania filmów z częstotliwością 960 kl./s, co pozwala na wyświetlanie ujęć w tempie zwolnionym aż 40-krotnie. Najkrótszy czas naświetlania to zaledwie 1/32 000 sekundy, natomiast częstotliwość wykonywania zdjęć seryjnych wzrosła do 14 kl./s. Nowy jest również wizjer elektroniczny, bazujący na ekranie typu OLED o rozdzielczości 2,35 mln pikseli.

Aparat ma trafić do sprzedaży już tego lata, w cenie ok. 1600 euro.

0
Źródło: dpreview.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.