Sony RX100 IV: kolejny stylowy kompakt z dużym sercem

Krok po kroczku, Sony usprawnia swoją serię klasycznych, eleganckich kompaktów RX100. W czwartej odmianie pojawiła się nowa matryca, ale nie tylko.

Nowy sensor Stacked CMOS typu 1″ ma nadal 20 milionów pikseli, ale są to piksele znacząco większe. Osiągnięto to za pomocą nowej konstrukcji matrycy, w której więcej elementów nie związanych bezpośrednio z rejestracją obrazu przeniesionych zostało na niższe warstwy sensora. Do tego dochodzi też nowy typ pamięci DRAM, pozwalający szybciej obrabiać rejestrowane dane, a co za tym idzie – chociażby nagrywać filmy w rozdzielczości 4K albo ujęcia slow motion z częstotliwością nawet do 960 kl./s.

Tak samo jak w przypadku modelu RX10 II, minimalny czas naświetlania został skrócony do 1/32 ooo sekundy, zaś szybkość rejestracji zdjęć seryjnych podwyższona – w tym przypadku do imponujących 16 kl./s. Zmieniony został również wbudowany wizjer, wykorzystujący w RX100 IV matrycę OLED o rozdzielczości 2,35 mln pikseli.

Aparat wejdzie na rynek jeszcze w tym miesiącu, w cenie ok. 950 dolarów.

0
Źródło: dpreview.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.