Terrorysta zrobił sobie selfie w kwaterze głównej ISIS

Członek islamskiej grupy terrorystycznej zrobił sobie zdjęcie i opublikował je w sieci. Wywiad amerykański jest mu z pewnością wdzięczny z tego powodu.

Jak poinformował generał Hawk Carlisle, szef oddziału sił powietrznych USA, lotnicy z 361 grupy zajmującej się wywiadem, obserwacją i rozpoznaniem byli w stanie dokonać skutecznego nalotu bombowego na kwaterę główną ISIS. Wszystko dzięki „selfikowi” wykonanemu przez jednego z terrorystów.

Jak wyjaśnił generał Carlisle, pracownicy wywiadu standardowo zajmują się „przeczesywaniem” mediów społecznościowych oraz forów, w celu odnalezienia informacji, jakimi dzielą się na nich niezbyt świadomi użytkownicy. I czasami rzeczywiście znajdują ciekawe informacje. Tak właśnie było w tym przypadku. Kwatera główna sunnickiej radykalnej grupy terrorystycznej przestała istnieć około 22 godziny po tym, jak wykonane w pobliżu niej selfie ukazało się w sieci.

A ludzie gadają, że przeglądanie mediów społecznościowych to wyłącznie strata czasu…

Zdjęcie bomby pochodzi z serwisu Shutterstock.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.