To nie pendrive, to mini PC od Lenovo!

Mini komputery może nie są najgorętszym trendem, ale każdy producent stara się mieć choćby jeden egzemplarz w swojej ofercie. Nie inaczej jest w przypadku Lenovo, który właśnie zaprezentował swojego "malucha".

Ideacentre Stick 300 przybrał formę dognle HDMI. Urządzenie wystarczy podłączyć do monitora czy telewizora by cieszyć się pełnoprawnym pecetem, na którym co prawda nie uruchomimy najnowszych gier, ale który sprawdzi się jako alternatywa dla netbooków czy laptopów do prac biurowych lub przeglądania sieci.

Urządzenie posiada czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3735F taktowany zegarem o częstotliwości 1,3 GHz i wspieranym przez 2 GB RAM-u. Do tego znajdziemy tu także 32 GB miejsca na dane użytkownika, moduł Wi-Fi 802.11/b/g/n, Bluetooth 4.0, port USB 2.0, port mini USB i czytnik kart SD. Całość działa pod kontrolą Windowsa 8.1. z Bing, którego bezpłatnie uaktualnimy do Windows 10.

Oprócz niewielkich rozmiarów zaletą Ideacentre Stick 300 jest jego cena. Mini PC kosztuje 129 dolarów. W sklepach powinniśmy go znaleźć w lipcu br.

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.