Windows 10 Mobile będzie miał funkcję nagrywania rozmów

Sama opcja nagrania dźwięków emitowanych równocześnie przez głośnik telefonu komórkowego nie jest niczym nowym – była dostępna jeszcze przed pojawieniem się na świecie smartfonów. Ale Microsoft chce zaoferować coś więcej.

Po pierwsze w najnowszej wersji roboczej systemu Windows 10 Mobile – 10149 – pojawił się nowy podstawowy folder systemowy o nazwie Recorded Calls, tuż obok Documents, Downloads, Music, Pictures, Ringtones czy Videos. Już to wystarczyłoby, żebyśmy mogli się domyślić prostego faktu: Windows 10 Mobile będzie umożliwiał rejestrowanie rozmów telefonicznych – pełnych rozmów, z wypowiedziami obu stron.

Ale jest jeszcze po drugie – aplikacja Voice Recorder, która będzie właśnie wymagała zgody użytkownika na dostęp do folderu Recorded Calls, ale także do dokumentów, kontaktów, no i oczywiście mikrofonu. Ważna jest tu informacja o dostępie do listy kontaktów – możemy się spodziewać, że przeglądanie nagranych rozmów będzie niebywale łatwe i powiązane z konkretnymi osobami i numerami telefonów, tak samo, jak ma to miejsce chociażby w przypadku przeglądaniu wiadomości SMS.

Źródło: windowscentral.com
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.