XCOM 2 jeszcze w tym roku!

Tworzone przez studio Firaxis Games, XCOM 2 przenosi graczy 20 lat w przyszłość, w której ludzkość przegrała wojnę z obcymi, którzy ustanowili nowy porządek świata. Tajna organizacja paramilitarna, znana jako XCOM, została zapomniana, a teraz musi uderzyć ponownie, by odzyskać kontrolę nad Ziemią i uwolnić ludzi spod jarzma kosmitów.

Organizacja XCOM musiała zejść do podziemi. Dzięki swojej nowej, mobilnej bazie mogą unikać co prawda zagrożenia ze strony kosmitów, ale wciąż borykają się chociażby z problemem ograniczonych surowców. Rekrutując nowych żołnierzy i powiększając tym samym siatkę ruchu oporu będziemy starali się nie tylko walczyć z wrogiem ale też ujawniać skryte, złe zamiary kosmitów.

Nowością będą losowo generowane poziomy, które zwiększą unikalność potyczek. Pojawią się także nowe klasy żołnierzy i liczne modyfikacje uzbrojenia jednostek. Twórcy obiecują także szerokie wsparcie dla modów.

Premierę gry zapowiedziano na listopad tego roku. XCOM 2 zadebiutuje na komputerach PC z systemem Windows, Linux i Mac. Na razie producent nie zdradził, czy w późniejszym terminie gra ukaże się także na konsolach nowej generacji.

0
Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.