Zapomnij o okularach od Google, teraz czas na ubrania

Ubieralne technologie to jeden z najgorętszych trendów ostatnich lat. Rynek Internetu Rzeczy rozrasta się w zawrotnym tempie i jeden z największych gigantów branży dokłada do niego swoją cegiełkę.

Wyobraźcie sobie kieszeń od dżinsów, która po dotknięciu palcem zmienia piosenkę w smartfonie, wycisza go lub dyskretnie nawiązuje połączenie alarmowe. Google’owy oddział ATAP pracuje właśnie nad takim inteligentnym materiałem, który będzie mógł zostać wykorzystany na różnego rodzaju sposoby.

Projekt roboczo nazwany Jaguar opiera się na technologii indukcyjnej. Dzięki przewodzącym niciom utkanych w wełnę, jedwab czy innego rodzaju materiał klasyczne ubrania zyskają możliwości touchpada. Inteligentne ubrania będą mogły być prane i rozciągane tak samo jak tradycyjne.

Pierwszą firmą, która rozpoczęła współpracę z Google w tym temacie jest Levi Strauss. Niestety prace nad technologią wciąż trwają i możemy czekać jeszcze kilka lat zanim zobaczymy w sklepach dżinsy z interaktywnymi elementami.

0
Źródło: vr-zone.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.