Apple wytacza ciężkie działa przeciwko ap.pl

Apple w przeszłości próbowało już przejąć polską domenę ap.pl, zarejestrowaną przez Artura Janiszewskiego, właściciela firmy Art Production. Do tej pory nie były to zdecydowane działania.

Gigantowi z Cupertino widocznie zaczęło coraz bardziej zależeć na domenie zarejestrowanej w 2002 roku, pod którą działa sklep Art Production. Wcześniej Apple ograniczyło się do prośby, aby Pan Janiszewski przekazał bezpłatnie domenę, która „bardzo przypomina” zastrzeżoną prawnie nazwę Apple. Potem wystosowano ofertę kupna, na kwotę 6000 dolarów – również bez skutku.

W maju tego roku strategia Amerykanów się zmieniła. Pan Janiszewski otrzymał 600-stronicowy pozew, na którym w prawniczym żargonie straszy się go, że jeśli domeny nie przekaże, to spotka się w sądzie z jedną z największych i najbogatszych firm na Świecie. Na szczęście nie będzie to sąd amerykański – sprawa trafiła do Sądu Polubownego przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji. O jej wyniku na pewno Was poinformujemy, mamy jednak nadzieję, że domena nie zmieni właściciela.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.