Co dalej z Windows RT?

Microsoft potwierdził, że system operacyjny Windows RT nie otrzyma aktualizacji do Windows 10. Zamiast tego otrzyma jedną, ostatnią aktualizację rozwojową. Co będzie zawierać?

Microsoft na razie nie informuje oficjalnie o tym, co będzie zawierać ostatnia aktualizacja rozwojowa dla Windows RT, która ma pojawić się we wrześniu. Serwis WinBeta.org, jak twierdzi, dotarł jednak do tych informacji. I nie są one zbyt optymistyczne.

Jedyną istotną zmianą, jaką dostrzegą użytkownicy tego systemu, ma być nowe, mniejsze Menu Start, znane z Windows 10. A więc nieco podobne do tego znanego z Windows 7, ale z możliwością przypinania do niego aktywnych kafelków. Przy czym nawet to Menu będzie nieco wybrakowane.

Niestety, ani obsługa platformy Universal App Platform, ani inne funkcje takie jak Continuum, nie trafią do Windows 8.1 RT Update 3. Nie zostanie też wprowadzona możliwość uruchamiania aplikacji ze Sklepu na Pulpicie.

Czekamy na firmę Microsoft, by potwierdziła te dość pesymistyczne informacje.

0
Źródło: WinBeta
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.