Co po premierze Windows 10?

Trwają ostatnie szlify przed premierą Windows 10, która ma się odbyć w przyszłym tygodniu. Wiemy jednak, że Microsoft planuje cykliczne duże aktualizacje dla systemu, które najprawdopodobniej będą się pojawiać nawet tak często, jak co kwartał. Pierwsza jednak nie wniesie nic nowego.

Aktualizacja „Threshold wave 2” ma być pierwszą aktualizacją systemu Windows 10, która nie będzie zwykłym zestawem łatek. Jak informuje serwis Neowin, powołując się na swoje anonimowe źródła, nie wprowadzi ona zbyt wielu nowych funkcji, jeżeli jakiekolwiek. Będzie ona się skupiała na zapewnieniu jeszcze lepszej optymalizacji i stabilności systemu.

Microsoft zapewne zechce wykorzystać fakt, że informacje telemetryczne zbierane przez Windows 10, choć bardziej ograniczone z uwagi na konieczność zapewnienia większej ochrony prywatności użytkowników niż w przypadku programu Windows Insider, napłyną z dziesiątek milionów komputerów i tabletów, zamiast „tylko” z kilku.

Kolejna aktualizacja rozwojowa, o nazwie kodowej „Redstone”, z kolei ma już jakieś nowe funkcje wprowadzić. Niestety, na razie nie wiemy jakie, choć liczymy na to, że jednak, mimo wszystko, obsługa instalacji aplikacji na karty microSD oraz nowy klient Skype’a pojawią się już w pierwszej aktualizacji.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.