DisplaySkin, czyli e-ink wokół nadgarstka

Ubieralne technologie nie zawsze muszą odznaczać się kompaktowymi rozmiarami. W niektórych sytuacjach przydaje się ekran większy niż ten, który oferują smartwatche, ale który równocześnie nie zajmuje nam rąk. Tu z pomocą mogą przyjść wszelkie smartbandy. DisplaySkin jest jednym z takich pomysłów.

Urządzenie będzie rodzajem inteligentnej bransoletki, której szeroki ekran opleciony będzie wokół nadgarstka. Projektanci zdecydowali się tu na zastosowanie ekranu typu e-ink, dzięki czemu czas pracy gadżetu ma być znacznie dłuższy niż aktualnie dostępne na rynku rozwiązania. Prototyp jest jeszcze duży i niezgrabny, ale ukazuje ideę i sposób działania urządzenia.

Dzięki żyroskopom i odpowiedniemu oprogramowaniu widok treści i obrazów na ekranie ma być utrzymywany w stałym położeniu, co zwiększyć ma wygodę korzystania z niego w różnych sytuacjach np. podczas jazdy samochodem, kiedy ręka często zmienia układ z pionowego na poziomy i odwrotnie. Niestety nie wiadomo kiedy urządzenie zostanie ukończone i w jakiej cenie pojawi się na rynku.

0
Źródło: Coolwearable.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.