Dot – smartwatch dla niewidomych i słabowidzących

Ubieralne technologie niosą ze sobą nadzieję na poprawę jakości życia osób z różnymi dysfunkcjami. Komendy głosowe czy nawigacje głosowe w smartwatchach mogą być pomocne osobom niewidomym, ale w miejscach publicznych nie są zbyt komfortowe.

Dlatego właśnie start-up z Południowej Korei wpadł na pomysł by stworzyć bardziej dyskretnego smartwatcha wykorzystującego pismo Braille’a. Dot pozbawiony jest tradycyjnego wyświetlacza – zamiast niego posiada matrycę z 24 wypustkami, które w zależności od treści chowają się lub wystają. W ten sposób użytkownik może przeczytać cztery litery na raz. Tempo zmiany kropek można dostosować pod własne predyspozycje językowe.

Urządzenie synchronizuje się poprzez Bluetooth ze smartfonem użytkownika. Dzięki takiemu rozwiązaniu niewidomi i słabowidzący będą mogli w nieskrępowany sposób czytać powiadomienia, wiadomości, e-maile czy e-booki. Smartwatch na jednym ładowaniu będzie mógł działać do pięciu dni, a jego cena ma nie przekroczyć 300 dolarów. W pierwszej kolejności urządzenie trafi do sprzedaży w USA – będzie to mieć miejsce w okolicach grudnia br.

0
Źródło: Geek.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.