Facebook ma pomysł na własnego asystenta

Według nieoficjalnych informacji Facebook rozpoczął już testy nowej usługi związanej z Messengerem o nazwie Moneypenny przywodzącej na myśl asystentkę szefa James'a Bonda. W odróżnieniu od asystentów głosowych Microsoftu czy Apple, Moneypenny nie będzie wirtualna.

Moneypenny ma pozwalać użytkownikom Messengera na łączenie się z ludźmi, którzy będą mogli wykonać za nich określone zadania – np. zorganizować zamówienie produktu, znaleźć najtańszą usługę itp. Duże sklepy takie jak Amazon mają już wirtualnych asystentów, którzy potrafią odpowiadać na takie zapytania, jednak żywa osoba z pewnością będzie posiadała szerszy zakres możliwości.

Na razie nie wiadomo jak dokładnie będzie działała usługa – nie wiemy chociażby czy takim pomocnikiem będzie mógł zostać każdy, czy będą to osoby zatrudnione przez Facebooka. Nie wiadomo także nic na temat rodzaju płatności, choć tu najpewniej polegano by na wewnętrznych płatnościach w Messengerze, które są już testowane przez mieszkańców USA.

0
Źródło: time.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.