Google Maps z wysyłaniem miejsc na smartfony

Od ubiegłego miesiąca użytkownicy urządzeń mobilnych z systemem iOS mogli cieszyć się nową funkcjonalnością Map Google - wysyłaniem współrzędnych z przeglądarki internetowej na smartfony i tablety. Od teraz usługa ta jest także dostępna dla posiadaczy Androida.

By korzystać z nowej funkcjonalności Map Google konieczne jest zaktualizowanie aplikacji do wersji 9.11.0. Następnie wystarczy odpalić na komputerze przeglądarkę internetową (usługę wspiera Chrome, Firefox i Internet Explorer), zalogować się na konto Google i wybrać interesujące nas miejsce.

Tuż pod adresem pojawi się opcja „wyślij na urządzenie”, po kliknięciu której pojawi się lista dostępnych smartfonów i tabletów zintegrowanych z naszym kontem. Po wyborze urządzenia otrzymamy na nie powiadomienie, którego otwarcie poskutkuje odpaleniem mobilnej wersji Google Maps ze wskazanym wcześniej adresem. Proste i wygodne.

0
Źródło: Phonearena.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.