iCloud za darmo dla Greków

Nowa polityka obrotu pieniędzmi w Grecji spowodowała, że jej mieszkańcy nie mogą płacić zagranicznym firmom za świadczone usługi. O ile brak możliwości zakupów aplikacji, muzyki czy gier można tymczasowo przeboleć, to utrata danych pozostawionych w płatnych chmurach może być bardzo bolesna.

Tragiczną sytuację Greków zdaje się rozumieć Apple, który zaoferował im właśnie 30 dni darmowej usługi iCloud, w której to użytkownicy iPhone’ów i iPadów magazynują dane. Greccy użytkownicy nie muszą nic robić – w przypadku wystąpienia końca subskrypcji aplikacja przedłuży dostęp do konta premium na okres 30 dni, nie ściągając przez ten czas pieniędzy z kart płatniczych użytkowników.

Pozostaje mieć nadzieję, że za miesiąc sytuacja Grecji będzie już bardziej ustabilizowana i polityka ekonomiczna złagodnieje na tyle, by każdy jej mieszkaniec mógł samodzielnie zarządzać swoimi pieniędzmi. W przeciwnym przypadku Apple radzi, by przenieść wszystkie dane w inne miejsce lub zredukować ich liczbę do 5GB, gdyż tyle aktualnie można przechować na iCloud bezpłatnie.

0
Źródło: Indedepndent.co.uk
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.