Idą zwolnienia w Microsofcie

Według informacji zdobytych przez New York Times, firma Microsoft ma lada moment ogłosić serię zwolnień z działu zajmującego się smartfonami Lumia. Gigant nie zamierza jednak wycofywać się z produkcji tych telefonów.

Jak donosi New York Times, powołujący się na „zaufane źródła wewnątrz Microsoftu”, z działu zajmującego się Lumiami ma zostać w tym tygodniu zwolnionych „wiele osób”. Decyzja ta nie wydaje się zaskakująca: odkąd przejęto smartfony Lumia od Nokii, dział ten osiągał rezultaty gorsze niż oczekiwano. Na chwilę obecną Windows Phone kontroluje raptem pięć procent globalnego rynku smartfonów, więc chęć obniżenia kosztów wydaje się zrozumiała.

Microsoft nie zamierza jednak porzucać urządzeń mobilnych jako całość. Wiemy, że jesienią bieżącego roku pojawi się system Windows 10 na smartfony. Z nieoficjalnych źródeł wiemy również, że wraz z nowym systemem zadebiutują nowe smartfony Lumia, w tym nowe, sztandarowe modele.

0
Źródło: The New York Times
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.