Ile czasu spędzamy dziennie na Facebooku?

Jeśli czas to pieniądz to Facebook z pewnością może być jedną z najcenniejszych stron w sieci.

Powołując się na najnowsze dane serwisu ComScore analitycy firmy Needham stwierdzili, że przeciętny użytkownik Facebooka spędza na nim dziennie… 20 minut. To sporo – jeśli potraktujemy portal Zuckerberga jak zwykłą witrynę internetową-, ale mamy do czynienia z portalem, na którym nie tylko sprawdzamy informacje, ale też rozmawiamy ze znajomymi, oglądamy filmy i zdjęcia. Wydawać by się mogło, że jednak spędzamy na nim więcej czasu.

A może pomału zaczynamy się nim nudzić? W ubiegłym roku podczas publikowania raportu finansowego za drugi kwartał Facebook zdradził, że przeciętny Amerykanin spędza w serwisie 40 minut. Dane dla poszczególnych krajów mogą się różnić, jednak w ankiecie ComScore 30% badanych przyznało, że korzysta z serwisu mniej niż przed rokiem. Pod koniec lipca Facebook powinien opublikować analogiczny raport finansowy – wtedy zobaczymy, czy aktywność jego użytkowników rzeczywiście zmalała.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.