Kolejny telefon Samsunga może mierzyć poziom tkanki tłuszczowej

Od czasu pojawienia się na rynku ubieralnych technologii, producenci starają się dostarczać gadżety, które pomagają utrzymać nasze ciało w formie. Nikogo nie dziwi już chociażby widok pulsometru w smartfonie. Na tym polu nie powiedziano jeszcze ostatniego słowa, czego dowodem jest najnowszy patent Samsunga.

Wniosek patentowy Samsunga opisuje umieszczenie czterech czujników służących do pomiaru tkanki tłuszczowej w telefonie lub jego „pobliżu”. To ostatnie stwierdzenie może oznaczać, że czujniki te zostaną zainstalowane w dodatkowym etui telefonu. By dokonać pomiaru tkanki tłuszczowej konieczne będzie przyłożenie obu dłoni do czujników.

Funkcja może być przydatna dla tych użytkowników, którzy dbają o zdrowy tryb życia i starają się zrzucić wagę lub utrzymać jej prawidłowy poziom. Dla pozostałych osób nie będzie ona miała żadnego znaczenia. Dobrze byłoby zatem gdyby Samsung umieścił czujniki w dodatkowym pokrowcu, który nie wpłynąłby na cenę samego urządzenia i był tylko opcją, z której skorzystaliby sami zainteresowani.

Jak zwykle jednak w przypadku patentów nie mamy informacji, czy Samsung rzeczywiście będzie starał się wprowadzić w życie taką funkcjonalność. Być może po prostu zarezerwował sobie prawo do takiego pomysłu.

0
Źródło: Ubergizmo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.