Król jest jeden – Apple rządzi na rynku smartfonów

Ilu producentów telefonów jesteście w stanie wymienić z pamięci? Pewnie nie więcej niż trzydziestu. Tymczasem na świecie istnieje ich około 1000. Na tym tle zyski Apple naprawdę potrafią zrobić wrażenie.

Każdy kolejny iPhone sprzedaje się jak świeże bułeczki, choć konkurentów w tej branży nie brakuje. Trudno uwierzyć, że to właśnie smartfony Apple’a mimo iż stanowią niespełna 20% udziałów na rynku generują aż 92% zysków pochodzących ze sprzedaży wszystkich smartfonów na świecie. Do takich wyliczeń doszli analitycy z Canaccord Genuity na podstawie wyników finansowych Apple’a z pierwszego kwartału bieżącego roku.

Gdyby ktokolwiek mógł pod tym względem zagrozić firmie z Cupertino to byłby to Samsung, który w analogicznym okresie osiągnął 15% zysków. Wynik tych dwóch firm przekracza 100% z uwagi na fakt, że wielu producentów zbankrutowało lub odniosło poważne straty.

Dlaczego to właśnie Apple tak mocno dominuje nad resztą konkurentów? Wystarczy spojrzeć na średnie ceny smartfonów. W przypadku iPhone’ów wartość ta wynosi 685 dolarów – w przypadku telefonu z Androidem – 185 dolarów.

0
Źródło: Ubergizmo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.