O tym ograniczeniu Windows 10 nie było wcześniej mowy

Aplikacje kupione w Sklepie dla Windows 8.x można było instalować aż na 81 posiadanych przez nas urządzeniach. Windows 10, niestety, nie jest tak hojny. Choć prawdę powiedziawszy, większość z nas różnicy nie odczuje.

Czy ktoś z was ma kilkadziesiąt komputerów? To z pewnością doceni limity Sklepu Windows, które pozwalają na zainstalowanie kupionej aplikacji aż na 81 urządzeniach. Tak luźne limity były jednak najwyraźniej wykorzystywane do wielu nadużyć, bo w Windows 10 sytuacja zmienia się dość zauważalnie: od tej pory nasze aplikacje będziemy mogli zainstalować „tylko” na dziesięciu urządzeniach.

W momencie, w którym zechcemy dany program zainstalować na jedenastym i kolejnych komputerach, będziemy musieli najpierw ją deaktywować na innym. To bardzo duża zmiana. Z drugiej jednak strony… przekroczenie nowego limitu będzie problemem raczej nielicznych z nas.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.