Oukitel U6 – kolejny dwuekranowy smartfon z Chin

Jeszcze nie tak dawno temu smartfon z podwójnym ekranem był rosyjskim ewenementem. Dziś moda na takie urządzenia zaczyna rozwijać się w Chinach.

Na początku miesiąca informowaliśmy o Umi Zero 2 – chińskim smartfonie posiadającym dwa ekrany, którego premiera spodziewana jest na trzeci kwartał bieżącego roku. Jak się okazuje to nie jedyny telefon z Chin, który zamierza zaoferować oprócz kolorowego wyświetlacza także wyświetlacz e-ink.

Oukitel, firma, która zasłynęła zapowiedzią smartfona z akumulatorem o pojemności 10 000 mAh (dalej nie wprowadzono go na rynek) pracuje również nad dwuekranowym telefonem. Model U6 ma posiadać 5-calowy ekran kolorowy i niewiele mniejszy, 4,7-calowy ekran typu e-ink. Producent nie podał jeszcze dokładnej specyfikacji jednak nieoficjalne źródła mówią o dziesięciordzeniowym układzie MediaTek MT6797 i Androidzie w wersji 5.1. Co ciekawe, mimo tak niewielu informacji źródła są przekonane, że smartfon trafi do masowej produkcji już w sierpniu tego roku.

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.