Rodzina PocketBook Touch Lux – nowe oprogramowanie i możliwości

Pierwszym z wprowadzonych usprawnień jest procedura nawiązywania i podtrzymywania łączności bezprzewodowej. W okresach, w których nie jest przeprowadzana transmisja danych, moduł Wi-Fi automatycznie przechodzi w tryb oszczędzania energii, dzięki czemu czytnik może dłużej działać. Mimo to wystarczy tylko raz ustanowić połączenie Wi-Fi – nie trzeba tego robić za każdym razem, gdy chcemy skorzystać z bezprzewodowego transferu danych.

Nowy software pozwala także na szybsze przeszukiwanie bazy plików. Zwiększona prędkość indeksowania książek w aplikacji „Biblioteki”, sprawniejsze generowanie okładek e-booków, czy wreszcie bardziej płynne przewijanie list dostępnych lektur sprawiają, że korzystanie z czytników z uaktualnionym oprogramowaniem stało się jeszcze przyjemniejsze.

Programiści firmy PocketBook zastosowali jeszcze jedno udogodnienie. Od teraz aktualizacja oprogramowania będzie prezentowana w formie graficznej, a nie jak dotąd, tekstowej.

Najnowszy pakiet aplikacji 5.8 jest już dostępny za pośrednictwem łącza Wi-Fi lub może być pobrany ze strony www.pocketbook-int.com