Protetyczne ramię z klocków LEGO [wideo]

Student projektowania ze szwedzkiego Uniwersytetu Umea stworzył najfajniejsze sztuczne ramię, które mogą wyobrazić sobie dzieci. Proteza jest kompatybilna z klockami LEGO i pozwala użytkownikowi zastąpić tradycyjne mocowanie.

Proteza nazwana IKO została tak zaprojektowana, by dzieci nie miały problemu z jej założeniem – zastosowano tu prosty mechanizm typu twist-and-lock. IKO pozwala nie tylko na modyfikowanie sztucznego ramienia poprzez zabawkę klockami LEGO, dzięki czemu dziecko może łatwiej uporać się z negatywnymi, psychologicznymi aspektami dotyczącymi noszenia protezy, ale też może stać się bardziej pomocna w codziennych czynnościach. Urządzenie jest bowiem zmotoryzowane – użytkownik może chwytać dzięki niemu różne obiekty, lub wykorzystywać mechanizm w tworzeniu zachwycających konstrukcji.

Celem projektu było stworzenie ramienia, które pozwoli dziecku poczuć się pewnie podczas zabawy z rówieśnikami. Dzięki takiej protezie ma ono szansę zapomnieć o swojej niepełnosprawności.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.