Samsung patentuje nowy sposób interakcji ze smartfonem

Samsung Galaxy S6 Edge przyniósł użytkownikom nową funkcjonalność - dotykowe krawędzie ekranu, dzięki którym szybko można dostać się do wybranych opcji, powiadomień czy informacji. Wygląda na to, że w niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się rozwinięcia tego rozwiązania.

Do amerykańskiego urzędu patentowego trafił wniosek Samsunga, który ilustruje nowy sposób interakcji z telefonem. Z dokumentacji wynika, że koreański producent zamierza w przyszłych wersjach Galaxy Edge rozszerzyć interfejs telefonu o jego tylną obudowę. W ten sposób trzymając większy smartfon jedną ręką będziemy mogli uzyskać lepszy dostęp do wybranych opcji np. zoomu, regulacji głośności, przewijania ekranu. Taki rodzaj interakcji tylko z pozoru wydaje się niepraktyczny.

Bardzo podobne rozwiązanie zostało zastosowane w przenośnej konsoli PlayStation Vita. Podczas gier jej tylny panel służy jako dotykowy wskaźnik lub dodatkowy przycisk (a nawet przyciski, gdyż tak duży obszar można podzielić umownie na lewą i prawą stronę). W przypadku konsoli pomysł się sprawdził, dlaczego zatem nie miałby się sprawdzić w przypadku smartfona?

0
Źródło: Patentlymobile.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.