Sony nie porzuci rynku smartfonów

Sony coraz gorzej sobie radzi na rynku smartfonów. Szef działu mobilnego zapowiada jednak, że firma się nie wycofa z tej branży, a długoterminowa strategia właśnie jest formułowana i wdrażana.

HTC i Sony nie radzą sobie na rynku odkąd ten został zalany tanimi a nadal bardzo dobrymi urządzeniami. Firmy przyzwyczajone do sprzedawania ekskluzywnych, drogich smartfonów z wysoką marżą nie potrafią napędzać masowego zbytu. Sony niedawno zwolnił tysiąc osób ze swojego działu mobilnego, a w kuluarach coraz częściej się mówi o końcu telefonów Xperia, które podążyłyby tropem notebooków Vaio.

Hiroki Totoki, szef działu mobilnego Sony, zapowiada jednak, że nie mamy się czego obawiać. Twierdzi, że jego firma cały czas liże rany po kryzysie z 2014 roku, ale stanie się na nowo dochodowa już za rok, dzięki zmniejszeniu skali i redukcji kosztów. Jego firma ma też położyć większy nacisk na urządzenia Internetu rzeczy.

Szczegółów nowej strategii, niestety, nie znamy. Mamy jednak nadzieję, że Sony nadal będzie na tyle silną marką, by konkurencja nadal musiała się starać, by ją pokonać.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.