Tak mogą wyglądać gry VR na PS4 [wideo]

Podczas targów E3 Sony poskąpiło materiałów z gier wykorzystujących Project Morpheus, czyli dedykowanym PS4 goglom VR. To co widzieliśmy do tej pory sugerowało proste produkcje z minimalistyczną grafiką. London Heist prezentuje się na ich tle znacznie lepiej, choć "szału nie ma".

London Heist pozwoli nam się wcielić w członka przestępczej organizacji. Dzięki Morfeuszowi wkroczymy w sam środek akcji – pościgów, strzelanin i napadów. Pokaz demonstracyjnej wersji gry odbył się na E3 za zamkniętymi drzwiami, ale teraz Sony ujawniło screeny i materiały wideo.

Sterowanie odbywać się będzie przy pomocy kontrolerów Move, choć niewykluczone, że będzie można korzystać także ze zwykłych padów. Rozgrywka przypomina grę na szynach – raczej nie będziemy tu mogli swobodnie spacerować, a jedynie poruszać głową i kontrolować dłoń. Ta widoczna jest cały czas na ekranie zamiast celowniczka (podobny zabieg zastosowany był w polskiej Daturze).

Wizualnie nie jest to może arcydzieło, ale jak na grę VR, która musi działać płynnie, by gracz czuł właściwą immersję to jest to satysfakcjonujący poziom.London Heist tworzony jest przez Sony London Studio. Producent nie zdradził przybliżonej daty premiery.

0
Źródło: Dualshockers.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.