The Dwarves – powstaje taktyczny RPG z krasnoludami w roli głównej

Niemieckie studio King Art Game znane z produkcji przygodowej komedii The Book of Unwritten Tales zabrało się tym razem do cięższego klimatu, choć również obracającego się w uniwersum fantasy.

W grze wcielimy się w krasnoluda Tungdila, którego czeka ważna misja (niestety twórcy nie zdradzili jeszcze jaka). W naszym komandzie znajdzie się 12 innych postaci z czego jednocześnie w trakcie bitwy będziemy mogli kontrolować czterech towarzyszy. Same starcia mają być przeprowadzane na wielką skalę – w bitwach będziemy mierzyć się z setkami wrogów. Pod tym względem twórcy inspirowali się chociażby bitwą o Helmowy Jar znaną z uniwersum „Władcy Pierścieni”.

Twórca serii Die Zwerge, Markus Heitz, zaangażowany jest w produkcję – będzie sprawował pieczę nad fabułą misji i nowymi bohaterami. Szerszych informacji na temat gry studio udzieli podczas zbliżających się targów Gamescom. The Dwarves powinno ukazać się w przyszłym roku na konsolach PS4 i Xbox One oraz komputerach osobistych.

0
Źródło: Pcgamesn.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.