ViaOpta Nav – piesza nawigacja na smartwatchu ułatwi poruszanie się niewidomym

Szwajcarska firma farmaceutyczna Novartis zaprojektowała wcześniej aplikację, która pomaga rozpoznawać osobom niewidomym i słabowidzącym kolory i banknoty za pośrednictwem kamery w smartfonie. Teraz przyszedł czas na wspomagania poruszania się.

ViaOpta Nav korzysta z systemu poleceń głosowych oraz wibracji, które informują użytkownika o przypadkowym zboczeniu z trasy. Po określeniu trasy aplikacja w smartwatchu działa jak normalna nawigacja – komunikaty dźwiękowe sugerują za ile metrów należy skręcić oraz mówią o konieczności zatrzymania się na przejściach dla pieszych.

Dodatkowo w każdym momencie użytkownik może poprosić o podanie adresu, pod którym aktualnie się znajduje, a w wybranych miejscach aplikacja poinformuje o znajdujących się w pobliżu obiektach użyteczności publicznej – toaletach miejskich, restauracjach czy szpitalach. Przy ustalaniu trasy możliwe jest także ustawienie własnych skrótów. Z poziomu aplikacji istnieje możliwość podzielenie się swoim położeniem z wybraną osobą – rodziną czy opiekunem.

Aplikacja jest bezpłatna na systemie iOS i Android jednak obsługuje tylko język angielski.
0
Źródło: Mobihealtnews.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.