W 2016 roku co trzeci smartfon będzie mieć Dual-SIM

Kiedyś smartfony wyposażone w miejsce na drugą kartę SIM były domeną sektora biznesowego. Dziś jest to funkcja, która często pojawia się nawet w niskobudżetowych telefonach.

Analitycy ze Strategy Analitycs oszacowali, że światowa sprzedaż smartfonów wyposażonych w Dual-SIM w tym roku osiągnie pułap 431 milionów sztuk, ale już w roku następnym liczba ta ma wzrosnąć aż o 19% z uwagi na rosnący popyt na tego typu rozwiązanie w Chinach i Indiach. Jeśli szacunki okażą się właściwe w 2016 roku co trzeci sprzedany smartfon będzie wyposażony w tę funkcję.

Według dyrektora Strategy Analitycs smartfony z Dual-SIM są coraz częściej pożądane na rynku ponieważ zapewniają dostęp do najbardziej korzystnych dla klienta taryf – dzięki dwóm kartom użytkownik może korzystać równocześnie z usług dwóch operatorów. Ponadto zapewniają one także lepsze pokrycie sieci komórkowej.

Największymi producentami smartfonów z Dual-SIM są Lenovo, Micromax i Samsung, natomiast najmniej zainteresowany taką funkcjonalnością jest Apple, który do tej pory nie wypuścił żadnego iPhone’a z Dual-SIM.

0
Źródło: Phonearena.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.